Category Archives: Kosove

Djali 17-vjeçar i hasretit, dyshohet se e u vra nga shoku i ngushtë (Video)

      Comments Off on Djali 17-vjeçar i hasretit, dyshohet se e u vra nga shoku i ngushtë (Video)

Familjes Pllana nga Bakshia i vdiq djali i hasretit. 17-vjeçarit po dyshohet se i mori jetën shoku i tij i ngushtë i cili e theri me thikë. Policia është në kërkim të dyshuarit të cilin ende nuk e ka kapur. Motivet e vrasjet ende nuk dihen. Familjarët nuk kanë informata… Read more »

Mjerimi i librave shkollorë në Kosovë: Pse femrat nuk duhet zbuluar belin? (Foto)

      Comments Off on Mjerimi i librave shkollorë në Kosovë: Pse femrat nuk duhet zbuluar belin? (Foto)

Kryetari i Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e kufijve, Shpejtim Bulliqi, ishte kryetemë sa herë përmendej demarkimi i kufirit me Malin e Zi. Por, përveç kufijve, ai është marrë edhe me tema tjera. Siç gjen Gazeta Metro, ai p.sh. ishte recensent në një libër të klasës së pestë, ku bëhej… Read more »

U dhunua nga serbët, pa 6 gra të tjera duke u hedhur në bunar (VIDEO)

      Comments Off on U dhunua nga serbët, pa 6 gra të tjera duke u hedhur në bunar (VIDEO)

18 vjet pas luftës Kosova mbetet një dosje e madhe e krimeve të pandëshkuara. Një histori të dhimbshme të krimit dhe dhunimit e ka rrëfyer një grua e dhunuar. Ajo ka thënë se është dëshmitare e gjallë se si pasi u dhunuan gjashtë gra ato u hodhën në bunar nga… Read more »

Akuza për mësimdhënësen, prindërit thonë se ajo ia shkuli flokët djalit të tyre (FOTO)

      Comments Off on Akuza për mësimdhënësen, prindërit thonë se ajo ia shkuli flokët djalit të tyre (FOTO)

Një mësimdhënëse në Prizren akuzohet nga prindërit e një nxënësi se ka ushtruar dhunë fizike ndaj tij. Prindërit thonë se mësuesja ia ka shkulur flokët tetë vjeçarit. Ndërsa mësimdhënësja thotë se nuk e kishte për qëllim të keq këtë sjellje. Lavdie Berisha e akuzon mësimdhënësen Mesire Muharremi se ia ka… Read more »

Ish luftëtarit të UÇK-së i nevojitet ndihma për shërim jashtë vendit (Foto)

      Comments Off on Ish luftëtarit të UÇK-së i nevojitet ndihma për shërim jashtë vendit (Foto)

Kemajl Rexhepi, nga fshati Godanc i Epërm i Komunës së Shtimës, i cili ishte kthyer nga Gjermania për t’iu bashkuar radhëve të UÇK-së, tani vuan nga një sëmundje e rëndë dhe po kërkon ndihmën e qytetarëve për shërim jashtë vendi. Vëllau i tij, Idajet Rexhepi, përmes një postimi në Facebook,… Read more »

Trajneri i Majlinda Kelmendit, Driton Kuka konfirmon një lajm të madh.

      Comments Off on Trajneri i Majlinda Kelmendit, Driton Kuka konfirmon një lajm të madh.

Driton Kuka ka konfirmuar që Kosova do të marrë pjesë në turneun “The Best Of The Best”, që mbahet në Rusi. Përmes postimit në Facebook, Kuka ka përçuar edhe mesazhin që sporti është mbi politikën. “Sporti mbi politikën! Kosova merr pjesë në Masters në Rusi. Sot në mëngjes në një… Read more »