Category Archives: Bota

Vrapimi i domosdoshëm për një jetë të shëndetshme

      Comments Off on Vrapimi i domosdoshëm për një jetë të shëndetshme

Vrapimi është një nga format më të vjetra dhe më të popullarizuara të stërvitjes aerobike. Vrapimi ka shumë përfitime shëndetësore dhe për këtë arsye ka mbetur aq popullor, njofton Klan Kosova. Si gjithmonë, konsultohuni me një mjek para se të filloni çdo program stërvitjeje. Kur e merrni, filloni ngadalë. Merrni… Read more »

Mijëra drita zbukurojnë një pjesë të Londrës

      Comments Off on Mijëra drita zbukurojnë një pjesë të Londrës

Dritat në Bournemouth janë ndezur. Një rrugë me më shumë se 100 pemë dhe llamba janë vendosur, për një atmosferë festive pasi jemi shumë afër Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Pema e Krishtlindjes në Bournemouth është 60 metra e lartë dhe është zbukuar me 30 mijë drita LED. Më poshtë… Read more »

Kur duhet ta vendosim pemën e Krishtlindjeve?

      Comments Off on Kur duhet ta vendosim pemën e Krishtlindjeve?

Dekorimet për pemën e Krishtlindjeve ishin në treg që nga Halloween-i, por kur është koha e përshtatshme për ta vendosur pemën e dekoruar ? Disa njerëz i vendosin pemët sipas traditave të ndryshme, ndërsa disa të tjerë në javën e parë të dhjetorit, e disa i presin festat e fundvitit,… Read more »

Fundoset varka në liqenin Viktoria të Ugandës

      Comments Off on Fundoset varka në liqenin Viktoria të Ugandës

Si pasojë e fundosjes së një varke në liqenin Viktoria të Ugandës, 10 persona kanë humbur jetën. Autoritetet e sigurisë kanë bërë të ditur se kanë arritur t’i shpëtojnë 40 të tjerë nga uji, shkruan Euronews. “Ekipet e shpëtimit janë ende në vendin e ngjarjes duke kërkuar për ndonjë të… Read more »

Protestë në Paris kundër rritjes së çmimit të karburanteve

      Comments Off on Protestë në Paris kundër rritjes së çmimit të karburanteve

Policia në Paris ka përdorur gaz lotsjellës dhe topa uji për të shpërndarë protestuesit, të cilët po protestojnë për të dytën javë me radhë, kundër rritjes së çmimit të karburanteve. Përleshjet mes protestuesve dhe policëve ndodhën në Champs-Elysees, teksa protestuesit tentuan që të kalojnë kordonin policor, që u vendos në… Read more »

Si duhet të sillemi kur Zoti na sprovon?

      Comments Off on Si duhet të sillemi kur Zoti na sprovon?

Allahu xh.sh. shumë shpesh i jep robit të Tij të mira të caktuara, e pastaj pas një kohe ia merr, pas dhënies së të mirave, ia dërgon sprovën e hidhur. Allahu xh.sh. ia dhuroi Jakubit a.s., birin e tij Jusufin a.s., i cili ka jetuar me të sa ishte fëmijë,… Read more »