Category Archives: Kosove

Ahmet Isufi: Thotë se duhet të shtohen masat ndaj Serbisë – VIDEO

      Comments Off on Ahmet Isufi: Thotë se duhet të shtohen masat ndaj Serbisë – VIDEO

“Taksa i është vendosur Serbisë si kundërvënie të politikës së saj destruktive ndaj Republikës së Kosovës në arenën ndërkombëtare. Pra, kjo taksë nuk ka të bëjë me të tjerët përveç me Serbinë e cila nuk po e ndryshon politikën karshi Kosovës. Prandaj, taksa mbetet në fuqi, madje duhet të shtohen… Read more »

Haradinaj: SHBA na ka premtuar për Vizat / VIDEO

      Comments Off on Haradinaj: SHBA na ka premtuar për Vizat / VIDEO

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ka besim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe sipas tij ky besim nuk ndryshon me vizë apo pa të.Këto komente kreu i ekzekutivit gjatë takimit me 120 studentë nga Vjena dhe Venediku nga programi i studimeve “Europian Master in Human Rights… Read more »

Veseli: Rusia do e njohe Kosovën si Vëlla – VIDEO

      Comments Off on Veseli: Rusia do e njohe Kosovën si Vëlla – VIDEO

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dje ka vizituar Serbinë ku edhe është takuar me presidentin Aleksandar Vuçiq.Vuçiq gjatë konferencës së përbashkët me Putin ka folur për dialogun me Kosovën ku edhe ka deklaruar se “pa Rusinë nuk do të ketë asnjë zgjidhje me Kosovën”.Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, duke komentuar… Read more »

Rrahman i nervozuar: Do të padisim secilin organ dhe institucion që bën presion mbi grevistët – VIDEO

      Comments Off on Rrahman i nervozuar: Do të padisim secilin organ dhe institucion që bën presion mbi grevistët – VIDEO

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj së bashku me kryetarin e Sindikatës së Pavarur të Arsimit të Shqipërisë, Nevruz Kaptelli kanë vizituar grevistët në shkollën fillore “Dardania”.Kaptelli tha se ka ardhur në Kosovë që të vizitojë kolegët e tij kosovarë për të përkrahur kërkesat e tyre të cilat sipas janë shumë… Read more »

Edhe Stomatologët po protestojnë para Ministrisë së Shëndetësisë – VIDEO

      Comments Off on Edhe Stomatologët po protestojnë para Ministrisë së Shëndetësisë – VIDEO

Një numër i konsiderueshëm i specialistëve të stomatologjisë janë duke zhvilluar protesta para Ministrisë së Shëndetësisë.Motivi i kësaj proteste ka të bëj me mungesën e krijimit të vendeve të reja pune.Gjatë vitit të kaluar Ministria e Shëndetësisë iu ka premtuar stomatologëve se do të krijohen vende të reja pune. Video… Read more »

LAJMI FUNDIT: Gjendet vajza e humbur nga Fushë Kosova – VIDEO

      Comments Off on LAJMI FUNDIT: Gjendet vajza e humbur nga Fushë Kosova – VIDEO

Policia e Kosovës dje ka raportuar se një vajzë nga Fushë Kosova është zhdukur.Kështu jepen informacione shtesë tjera nga Policia ku thuhet se vajza është gjetur në rrugën “Nazmi Gafurri” në Fushë Kosovë, njofton Klan Kosova.“Dje është gjetur vajza e humbur nga Fushë Kosova, në gjendje jo të mirë shëndetësore”,… Read more »