Category Archives: Sport

Lionel Messi nuk do të mund të luajë në El Clasico

      Comments Off on Lionel Messi nuk do të mund të luajë në El Clasico

Ylli i Barcelonës Lionel Messi si pasojë e një lëndimi në krahun e djathtë nuk do të luajë në tri ndeshjet e ardhshme. MADRID (AA) – Ylli i Barcelonës Lionel Messi si pasojë e një lëndimi në krahun e djathtë nuk do të luajë në tri ndeshjet e ardhshme, transmeton… Read more »

1,85 milionë paund për një orë, diamantet e Ronaldos bëjnë xhiron e botës! (FOTO)

      Comments Off on 1,85 milionë paund për një orë, diamantet e Ronaldos bëjnë xhiron e botës! (FOTO)

Në konferencën për shtyp përpara sfidës ndaj Manchester United, Cristiano Ronaldo përveç se i bëri të qartë gjithë botës se është një shembull për t’u ndjekur pasi ai e konsideron veten një mashkull model, një baba të shkëlqyer dhe një familjar shumë të rregullt, duke theksuar se është i pastër… Read more »

Kjo është dita më e mirë e Khabib Nurmagomedovit, ja arsyeja

      Comments Off on Kjo është dita më e mirë e Khabib Nurmagomedovit, ja arsyeja

Kjo është dita më e mirë e Khabib Nurmagomedovit, ja arsyeja Khabib Nurmagomedov po i shijon ditët e pushimit, pas triumfit në UFC 229. Khabib Nurmagomedov e mposhti Conor McGregorin në UFC 229, andaj po gjen kohë që të relaksohet me familje. Boksieri rus i ka bërë një vizitë gjyshit… Read more »

Cana për takimin Marseille-Lazio: Zemrën e kam të ndarë mes dyja skuadrave

      Comments Off on Cana për takimin Marseille-Lazio: Zemrën e kam të ndarë mes dyja skuadrave

Marseille dhe Lazio do të takohen gjatë ditës së nesërme në kuadër të Ligës së Evropës. E ish-futbollisti shqiptar ka vlerësuar te dyja skuadrat pasi që gjatë karrierës ka qenë pjesë e tyre. Lorik Cana ka folur për Radiosei duke thënë se zemrën e ka ndarë mes Lazios dhe Marseilles…. Read more »

Liverpooli i mban leksion Crvena Zvezdës në Anfield

      Comments Off on Liverpooli i mban leksion Crvena Zvezdës në Anfield

Liverpool ka shënuar fitore të lehtë në ‘Anfield Road’ në Ligën e Kampionëve. ‘The Reds’ kanë mposhtur 4:0 serbët e Crvena Zvezdës, në ndeshjen e vlefshme të së tretë në grupin C. Roberto Firmino në minutën e 20’ shënoi për epërsinë e parë të Liverpoolit. Në minutën e 45’, Liverpool… Read more »

NBA, GOLDEN STATE FITON NË FRYMËN E FUNDIT, CLEVELAND HUMBET SËRISH

      Comments Off on NBA, GOLDEN STATE FITON NË FRYMËN E FUNDIT, CLEVELAND HUMBET SËRISH

Golden State fluturon me dyshen Kevin Durant-Stephen Curry. Dy yjet e Warriors shkëlqyen në transfertën e Salt Lake City ndaj Utah Jazz me kampionët në fuqi që morën fitoren e dytë në po kaq takime. 123-124 ishte rezultati i sfidës që u vendos në sekondat e fundit, me Golden State… Read more »