Category Archives: Maqedoni

Hallall i qoftë! Shefqa i thyen rekordet mediale, ndërsa Islamofobët po pëlacasin

      Comments Off on Hallall i qoftë! Shefqa i thyen rekordet mediale, ndërsa Islamofobët po pëlacasin

Emisioni Zona B me të ftuar hoxhën Shefqet Krasniqi ka thyer rekorde online me shikueshmërinë e tij. Derisa ne po shkuajmë këtë lajm, ajo video ka arritur 100 mijë klikime edhe kjo po shkon duke u rritur. Vetëm përmes Facebook Live, emisionin e kanë parë 12 mijë njerëz online në… Read more »

Opinion-Takimet e dy qeverive (Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI)

      Comments Off on Opinion-Takimet e dy qeverive (Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI)

Takimi i radhës i përbashkët i Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës është paralajmëruar se do të mbahet më 26 nëntor të këtij muaji. Takimet e përbashkta nuk kan dhënë rezultate të pritshme. Këto takime do të duhej të jen në të mirë edhe për shqiptarët jashtë këtyre dy… Read more »

Dalin pamjet e arratisjes së Gruevskit – VIDEO

      Comments Off on Dalin pamjet e arratisjes së Gruevskit – VIDEO

Mediat malazeze kanë publikuar pamjet e para të arratisjes së ish-kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski. Më 11 nëntor ai kaloi nga Shqipëria drejt Malit të Zi me makinë diplomatike të ambasadës së Hungarisë në Tiranë. Në të njëjtën ditë, Gruevski udhëtoi drejt Serbisë, e prej këtej hyri në Hungari ku kërkoi… Read more »

Haradinaj: Nëse fillon ndarja, shqiptarët e Maqedonisë s’do rrinë duarkryq

      Comments Off on Haradinaj: Nëse fillon ndarja, shqiptarët e Maqedonisë s’do rrinë duarkryq

Deputeti i AAK, Daut Haradinaj është shprehur kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për korigjimin e kifijve me Serbinë. Haradinaj në një intervistë me Astrit Gashin nga gazeta Blic, ka deklaruar se, korigjimi ose idetë për ndarje do të ishin me pasoj për rajonin e Ballkanit. Ai ka… Read more »

Kurrë më parë nuk u kisha treguar fëmijëve për profesionin tim… (emocionale)

      Comments Off on Kurrë më parë nuk u kisha treguar fëmijëve për profesionin tim… (emocionale)

Kurrë më parë nuk u kisha treguar fëmijëve për profesionin tim që të mos viheshin në siklet nga bashkëmoshatarët e tyre. Një herë, kur ime bijë më pyeti mbi natyrën e punës time, unë iu përgjigja gjithë hezitim:”Unë? Unë jam punëtor.” dhe arrita të ndryshoj bisedë për të shmangur më… Read more »

Nuk dua të fle gjumë pa e falur namazin e Jacisë!

      Comments Off on Nuk dua të fle gjumë pa e falur namazin e Jacisë!

Për momentin më kaplon dembelia (si gjithmonë), ora vajti në 12 – shin e mesnatës, prej orës 8 them me vete: edhe pak, edhe pak…! I mallkuari nuk ka tjetër punë..pos të më përplasë në shtrat pa e kryer obligimin e 5-stë të (Jacisë). Dhe kështu ti gëzohet suksesit të… Read more »