Category Archives: Shqiperi

Ja ngrica ne Shqiperi, keto jane rruget – VIDEO

      Comments Off on Ja ngrica ne Shqiperi, keto jane rruget – VIDEO

Megjithëse moti i kthjellët ka mbizotëruar në të gjithë vendin ditët e fundit, në shumë zona të thella ka ende probleme.Temperaturat mbeten të ulta duke shkaktuar ngrica në rrugë e për pasojë dhe probleme në qarkullimin e automjeteve.Autoritetit Rrugor Shqiptar, ka njoftuar gjatë ditës së sotme të gjithë segmentet që… Read more »

Pogradec, kishte shkuar për të marrë ushqime, vdes nga i ftohti 53-vjeçari

      Comments Off on Pogradec, kishte shkuar për të marrë ushqime, vdes nga i ftohti 53-vjeçari

Mësohet se një person ka humbur jetën në fshatin Selcë e Sipërme. Viktima është Ajet Zikollari 53-vjeç. Sipas banorëve të zonës, Zikollari kishte shkuar për të marrë ushqime për familjen me një gomar në Proptisht, por nuk ishte kthyer. Familjarët dhe të afërmit e tij nisën kërkimet, pasi 53-vjeçari nuk… Read more »

Mjeti i rëndë humbet kontrollin në Tiranë-Durrës, përplaset me barrierën (Foto)

      Comments Off on Mjeti i rëndë humbet kontrollin në Tiranë-Durrës, përplaset me barrierën (Foto)

Një aksident rrugor është regjistruar mëngjesin e kësaj të hëne në autostradën Tiranë-Durrës, në kahun lëvizës nga qyteti bregdetar drejt kryeqytetit. Një mjet i tonazhit të rëndë ka humbur kontrollin si pasojë e lagështirës në rrugë, duke u përplasur me barrierën ndarëse të rrugës. Gjatë aksidentit, mjeti i rëndë ka… Read more »

Gold AG ka një mesazh për studentët, i inkurajon të mos e bëjnë gabimin e tij

      Comments Off on Gold AG ka një mesazh për studentët, i inkurajon të mos e bëjnë gabimin e tij

Reperi Arian Agushi, Gold AG, nëpërmjet publikimit të një Instastory i është përgjigjur një ndjekësi i cili i ka kërkuar që të lutet në Mekë për studentet që i kanë tash provimet, shkruan lajmi.net. Nëpërmjet përgjigjes së tij ai i ka inkurajuar studentët që të mësojnë pasi nëse fakulteti do… Read more »

Forcat Ajrore të Shqipërisë shpëtojnë një alpiniste të lënduar

      Comments Off on Forcat Ajrore të Shqipërisë shpëtojnë një alpiniste të lënduar

Njësitë shëndetësore të Bazës Ajrore – Farkë në Shqipëri sot kanë shpëtuar një alpiniste, e cila ishte lënduar gjatë stërvitjes në malin e Çikës në Llogora. Ministrja shqiptare e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka shpërndarë një video në Facebook gjatë shpëtimit të alpinistes 31 vjeçare, derisa ka lavdëruar njësitin e Bazës… Read more »

Studentët e ngujuar nuk dorëzohen: Protesta do të vazhdojë

      Comments Off on Studentët e ngujuar nuk dorëzohen: Protesta do të vazhdojë

Grupi i studentëve që është ngujuar te Fakulteti Ekonomik në Tiranë, nuk ka ndërmend të dorëzohet. Pas një mbledhje mbrëmjen e sotme te ‘Ekonomiku’ përmes një deklarate njoftuan se protesta do të vijojë.Studentët e Fakultetit të Ekonomikut kanë vendosur të vazhdojnë protestën. Ata i bëjnë thirrje policisë së shtetit dhe… Read more »