Category Archives: ShowBiz

Cka ka ndodh dhe cka do të ndodh në ditën e xhuma ?

      Comments Off on Cka ka ndodh dhe cka do të ndodh në ditën e xhuma ?

DITA MË E MIRË, NË TË CILËN LIND DIELLI Pejgamberi sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem ka thënë: “Dita më e mirë, në të cilën ka lindur dielli është dita e xhumasë. 1– Në këtë ditë Allahu e ka krijuar Ademin, 2– në këtë ditë e futi në xhenet, 3– po në… Read more »

Mos me thuaj “selam alejkum “, po me thuaj shqip: T`u ngjat jeta

      Comments Off on Mos me thuaj “selam alejkum “, po me thuaj shqip: T`u ngjat jeta

Ç’ashtë ky za, kjo gjuhë që mbjell ,diamante rreth e qark ,e vransinën në det e hedhvetëm diellin sjell në prag ?! Gjuha jonë sa e mirë!Sa e ëmblë, sa e gjerë!Sa e lehtë, sa e lirë! Sa e bukur, sa e vlerë! Qesh fytyra me vogëlushin,sa mirë shqip ai… Read more »

Kënga ”Ushtria e Kosovës”,’çmend’ serbët, tentojnë ta raportojnë por shiheni se çfarë ndodhi (Video)

      Comments Off on Kënga ”Ushtria e Kosovës”,’çmend’ serbët, tentojnë ta raportojnë por shiheni se çfarë ndodhi (Video)

Ditë më parë dyshja e këngëtarëve Meti e Shemi kanë publikuar këngën me titull ‘’Ushtria e Kosovës’’. Muzika e kësaj këngë është punuar nga Don Arbas në studion “Arbasound”, teksti është shkruar nga Roy, ndërkaq videoklipi është punuar nga “MProduction”. Por, së fundi në rrjetet sociale ka plasur një debat… Read more »

Përmes këtij imazhi, Luana ekspozon të pasmet bombastike!

      Comments Off on Përmes këtij imazhi, Luana ekspozon të pasmet bombastike!

Fjala është për prezantuesen dhe këngëtaren, Luana Vjollca e cila po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes me paraqitjet e saj, shkruan lajmi.net “Shiko Kush Luan”, çdo javë vjen me puntata të ndryshme dhe mjaft interesante, por ajo që bie në sy gjithnjë është Luana, ku na mahnit të… Read more »

Juria Shtyp Butonin Pas 3 Sekondave, Çfarë E Bëri Tërë Publikun Të Mbetet Pa Fjalë

      Comments Off on Juria Shtyp Butonin Pas 3 Sekondave, Çfarë E Bëri Tërë Publikun Të Mbetet Pa Fjalë

Share Ndonjëherë, merr vetëm një moment për të kuptuar se ajo me të cilën po përballemi është vërtet e jashtëzakonshme. Ashtu siç ndodhi në programin televiziv “The Voice Kids”, gjatë një edicioni të vitit 2017 të edicionit gjerman të spektaklit, transmeton ShkodraNews. Në momentin kur Sofia doli në skenë dhe… Read more »