Napoli, atje ku njerëzit ndihen ndryshe nga e gjithë bota (Video+FOTO)

Napoletanët, sidomos ata që jetojnë në Lagjet Spanjolle, në Sanita dhe Forçela, besojnë se janë ndryshe nga pjesa tjetër e Italisë, e madje e gjithë botës. Mënyra se si vishen, se si flasin, se si ecin e madje edhe tiparet e fizionomisë, duket se u japin të drejtë. Janë njerëz… Read more »

Merrte vetëm 250 paund/ Si e bëri miliardere Ronaldo, shitësen e butikut (Video+Foto)

Sot ajo është një prej femrave më të lakmuara në botë, pasi jeton mes luksit dhe famës. Por dikur jeta e Georgina Rodriguez nuk ka qenë e lehtë. Para se të njihej me Cristiano Ronaldon, bukuroshja punonte si shitëse në një butik, ku njohu edhe yllin portugez. 25-vjeçarja bënte një… Read more »

“Miliona birra në një natë”! Në Mynih nis Oktoberfest (VIDEO+FOTO)

Në Gjermani nga 21 shtatori deri më 6 tetor do të zhvillohet edhe festa më e madhe e birrës në botë, ku konsumimi i birrave arrin kulmin.Për herë të parë kjo festë është zhvilluar para 206 vjetësh, por atëherë çdo gjë ishte ndryshe. Në vitin 1810, Princi i kurorës së… Read more »

10 tërmetet më të mëdhenj në histori dhe katastrofat që lanë pas (VIDEO+FOTO)

Tërmeti që goditi Shqipërinë të shtunën pasditen, ishte padyshim më i madhi në vend në 30 vitet e fundit, por fatmirësisht nuk pati viktima. Kujtojmë tërmetet janë dukuri natyrore të paparashikushme, e kanë marrë shumë jetë njerëzish. Më poshtë keni 10 tërmetet më të mëdhenj e regjistruar në historinë e… Read more »

Kejvina Kthella Dhe Fravceska Jace Sherr Pas Pozave SE*KSI (VIDEO+FOTO)

E ftuar në emisionin “Mos i fol Shoferit” të Rudia Dembacajt modelja Kejvina Kthella ka rrëfyer se çfarë ndodhi mes saj dhe Franceska Jaçes ku pas setit fotografik që ato bënë, publiku i personifikoi si motra . E ngacmuar se çfarë ndodhi me Françeskën sepse tashmë ato as nuk i… Read more »

Vijon ankthi, tjetër lëkundje tërmeti , por nuk ka vend për panik; janë me magnitudë të ulët(VIDEO+FOTO)

Pas lëkundjes të shkallës 4 në orën 22.08 minuta, janë shënuar sërish disa lëkundje, por pa shqetësime për banorët. Sipas sizmologëve dhe raportimeveë më të fundit bëhet e ditur se janë shënuar edhe katër lëkundje të tjera, me shkallë të ulët dhe gati pa ndikim serioz tek banorët. Lëkundjet janë… Read more »