Category Archives: Kosove

Ushtria e Kosovës rreshtohet te kulla e Jasharajve në Prekaz

      Comments Off on Ushtria e Kosovës rreshtohet te kulla e Jasharajve në Prekaz

Kjo pamje emoconioi çdo shqiptarë. Lavdi gjithë dëshmorëve për liri dhe pavarësi. Ushtria e Kosovës rreshtohet te kulla e Jasharajve në Prekaz. Sapo është votuar ligji në Kuvendin e Kosovës, ushtria në mënyrë solemne është rrehstuar te Kulla e Jasharajve në Prekaz duke nderuar kështu veprën e heroit Adem Jashari… Read more »

Media e njohur: Po hyri Serbia në Kosovë ka punë me SHBA-në dhe NATO-n

      Comments Off on Media e njohur: Po hyri Serbia në Kosovë ka punë me SHBA-në dhe NATO-n

Agjencia e lajmeve e njohur në botë,Associated Pres (AP), i ka dedikuar një shkrim të gjatë sot  planifikimit për shndërrimin e FSK-së nëushtri. Në këtë shkrim, AP ka paraparë se çfarë do të mund të ndodhë në rast se nis konflikti mes Kosovës dhe Serbisë. “Afrimi i datës së formimit… Read more »

Ushtarët e SHBA-së: “Zoti e bekoftë Amerikën, Zoti e bekoftë Kosovën!

      Comments Off on Ushtarët e SHBA-së: “Zoti e bekoftë Amerikën, Zoti e bekoftë Kosovën!

Një video që po qarkullon në internet shihen disa kadetë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës të cilët i këndojnë Kosovës. Vlen të theksohet se zyrtarët e lartë të Departamentit Amerikan janë shprehur pro formimit të Ushtrisë së Kosovës.

Vulin u dërgon letër 53 vendeve, kërkon që mos ta lejojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës

      Comments Off on Vulin u dërgon letër 53 vendeve, kërkon që mos ta lejojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandër Vulin, u ka dërguar letër 53 ministrive të brendshme të vendeve të ndryshme për t’u kërkuar që ta parandalojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës. Në këtë letër Vulin është shprehur “që të mos lejohet krijimi edhe i një force tjetër paramilitare në Kosovë e… Read more »

Historia e dhimbshme e të moshuarit që përloti humanistin Halil Kastrati dhe Gold AG!

      Comments Off on Historia e dhimbshme e të moshuarit që përloti humanistin Halil Kastrati dhe Gold AG!

Historia e dhimbshme e të moshuarit që përloti humanistin Halil Kastrati dhe Gold AG! Humanisti i njohur, Halil Kastrati ka dhuruar shtëpinë e radhës për familjen me nevojë. Ai sot ka gëzuar Miftar Gjigollin. Kastrati ka thënëse historia e Gjigollit ka bërë që ai të përlotet dhe të emoccionohet tej… Read more »

Lëvizjes Vetëvendosje iu bashkua edhe një fytyrë publike, Kurti gëzohet!

      Comments Off on Lëvizjes Vetëvendosje iu bashkua edhe një fytyrë publike, Kurti gëzohet!

Lëvizjes Vetëvendosje i është bashkuar gazetari Sabit Istogu, gjë e cila duket se ka gëzuar shumë Albin Kurtin. I pari i LVV-së, ka folur për kontributin dhe angazhimin e Istogut, shkruan Indeksonline. Shkrimi I tij i plotë: Sot, në Lëvizjen VETËVENDOSJE! na u bashkua z.Sabit Istogu, gazetar i luftës çlirimtare,… Read more »