Author Archives: admin

Aktori i serialeve publikon videon në Kosovë – VIDEO

      Comments Off on Aktori i serialeve publikon videon në Kosovë – VIDEO

Aktori turk mjaft i dashur për publikun shqiptar, i cili u bë i njohur me rolin e “Xhihanit” në serialin “Fate të kryqëzuara”, ka bërë me dije në postimin e radhës se ndodhet në Kosovë.Erkan Petekkaya, mesa duket ka nisur xhirimet për serialin e tij më të ri. Video është… Read more »

Meta dekreton Ramën: Rast i veçantë, po evitoj krizën – VIDEO

      Comments Off on Meta dekreton Ramën: Rast i veçantë, po evitoj krizën – VIDEO

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot kryeministrin Edi Rama në postin e Ministrit të Jashtëm. Meta ka firmosur dhe dekretin për shkarkimin e Ditmir Bushatit që mbahej pezull prej disa ditësh.Rama merr përkohësisht postin e ministrit, për shkak se presidenti Meta refuzoi emrin e Gent Cakajt.Video është më poshtë se… Read more »

Edhe Shqiptarët e pritën Putinin në Sërbi – VIDEO

      Comments Off on Edhe Shqiptarët e pritën Putinin në Sërbi – VIDEO

Vizita e Putinit ishte një festë e madhe për Beogradin dhe Serbinë. I gjithë qyteti u mbjat për orë të tëra i bllokuar, ndër to kishte edhe shqiptar nga kosova, gjithë vëmendja e mediave dhe opinionit ishte e përqendruar tek presidenti i Rusisë. Mbi 7000 forca të sigurisë (serbe dhe… Read more »

Edi Rama po iu hakërrehet pedagogëve – VIDEO

      Comments Off on Edi Rama po iu hakërrehet pedagogëve – VIDEO

Kryeministri Rama dhe ministrat e tij, kanë prezantuar “Paktin për Universitetin”. Përveç ministrave të përfshirë në grupin e punës, janë edhe rektorë, dekanë, pedagogë madje dhe studentë.Në fjalën e tij, Rama kërkoi që kjo ‘shfaqje’ të mbarojë sa më parë.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e… Read more »

Flet Artisi Sërb: Vuçiç, njohe Pavarësinë e shtetit Kosovar – VIDEO

      Comments Off on Flet Artisi Sërb: Vuçiç, njohe Pavarësinë e shtetit Kosovar – VIDEO

Një ditë pas vizitës së Vladimir Putinit në Beograd, artisti serb Çedomir Petrovic, ka publikuar videon per raportet Serbi-Rusi, ku ndër të tjera ka kërkuar që shteti të cilin e udhëheq Aleksander Vuçiç, të njoh pavarësinë e Republikës së Kosovës.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e… Read more »

Kosovari që humbi mijëra dollarë për një natë – VIDEO

      Comments Off on Kosovari që humbi mijëra dollarë për një natë – VIDEO

U përfol dje për prangosjen e 1 biznesmen kosovar, pasi akuzoheshin për ndërtimin e një skeme efektive. Por që me kalimin e orëve, është sqaruar e gjithë ajo tymnajë që ishte krijuar.Skema ka funksionuar e tillë; i është propozuar që të punësohen në rolin e administratorit, ata kanë pranuar. Më… Read more »