Eleonora Estetistja tashme e mirenjohur ne Zvicer “Eleonora Lashes-Nails” vjen me një surperiz dhe diqka te re.

      Comments Off on Eleonora Estetistja tashme e mirenjohur ne Zvicer “Eleonora Lashes-Nails” vjen me një surperiz dhe diqka te re.

Eleonora Keqekolla e lindur dhe e rritur ne Prishtinë, tani ajo jeton dhe vepron ne Zvicer. Ajo e ka perfunduar Fakultetin e Gazetaris ne Prishtin dhe menjehere ajo ka emigruar ne Zvicer dhe menjeherë ka filluar punen si Estetiste dhe ajo e ka hapur Sallonin e saj qe quhet Eleonora… Read more »

Ushtria e Kosovës rreshtohet te kulla e Jasharajve në Prekaz

      Comments Off on Ushtria e Kosovës rreshtohet te kulla e Jasharajve në Prekaz

Kjo pamje emoconioi çdo shqiptarë. Lavdi gjithë dëshmorëve për liri dhe pavarësi. Ushtria e Kosovës rreshtohet te kulla e Jasharajve në Prekaz. Sapo është votuar ligji në Kuvendin e Kosovës, ushtria në mënyrë solemne është rrehstuar te Kulla e Jasharajve në Prekaz duke nderuar kështu veprën e heroit Adem Jashari… Read more »

Media e njohur: Po hyri Serbia në Kosovë ka punë me SHBA-në dhe NATO-n

      Comments Off on Media e njohur: Po hyri Serbia në Kosovë ka punë me SHBA-në dhe NATO-n

Agjencia e lajmeve e njohur në botë,Associated Pres (AP), i ka dedikuar një shkrim të gjatë sot  planifikimit për shndërrimin e FSK-së nëushtri. Në këtë shkrim, AP ka paraparë se çfarë do të mund të ndodhë në rast se nis konflikti mes Kosovës dhe Serbisë. “Afrimi i datës së formimit… Read more »

Ushtarët e SHBA-së: “Zoti e bekoftë Amerikën, Zoti e bekoftë Kosovën!

      Comments Off on Ushtarët e SHBA-së: “Zoti e bekoftë Amerikën, Zoti e bekoftë Kosovën!

Një video që po qarkullon në internet shihen disa kadetë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës të cilët i këndojnë Kosovës. Vlen të theksohet se zyrtarët e lartë të Departamentit Amerikan janë shprehur pro formimit të Ushtrisë së Kosovës.

Vulin u dërgon letër 53 vendeve, kërkon që mos ta lejojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës

      Comments Off on Vulin u dërgon letër 53 vendeve, kërkon që mos ta lejojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandër Vulin, u ka dërguar letër 53 ministrive të brendshme të vendeve të ndryshme për t’u kërkuar që ta parandalojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës. Në këtë letër Vulin është shprehur “që të mos lejohet krijimi edhe i një force tjetër paramilitare në Kosovë e… Read more »

Sulmuesi në Strasburg bërtiti “Allahu Akbar” para se të shtinte me armë

      Comments Off on Sulmuesi në Strasburg bërtiti “Allahu Akbar” para se të shtinte me armë

Sulmuesi në Strasburg kishte bërtitur “Allahu Akbar” ( Zoti është i madhërishëm në gjuhën arabe), përderisa kishte shtënë në drejtim të një turme njerëzish në Tregun e Krishtlindjeve, ka bërë të ditur prokurori anti-terror në Francë. Rémy Heitz deklaroi se dy persona kanë vdekur dhe se një tjetër ka vdekje… Read more »